Ostrów Wielkopolski: Bezpieczniej dzięki innowacyjnej folii antywirusowej

Ostrów Wielkopolski będzie pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią PURE ZONE. To ostrowski sposób na walkę z wirusem Covid-19, ale i bakteriami oraz innymi drobnoustrojami.

 

– Stawiamy na bezpieczeństwo. Projekt rozpoczynamy z myślą o najmłodszych – od miejskiego żłobka. Specjalną, rewolucyjną folią z aktywnymi jonami srebra zabezpieczamy elementy na których najczęściej pozostają drobnoustroje. Kolejnymi obiektami będą przedszkola i szkoły podstawowe – to niezwykle istotne w momencie, gdy poważnie chorują nawet młode osoby – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt zabezpieczania miejskich obiektów przeprowadza ostrowska firma Professional, która wprowadziła na polski rynek rewolucyjną folię PURE ZONE. To certyfikowana, bezbarwna folia z aktywnymi jonami srebra. Posiada udowodnione właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne. Firma gwarantuje działanie folii 24h/7dni w tygodniu nawet przez 5 lat.

Miasto już w 2020 roku zdecydowało się na współpracę z firmą Professional. Wówczas klamki, blaty, poręcze, deski sedesowe, przyciski i inne newralgiczne punkty zabezpieczono w Ratuszu, Urzędzie Miejskim, budynku Miejskiego Zarządu Dróg, Centrum Rozwoju Komunalnego, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz, częściowo, w Centrum Aktywności Lokalnej.

Firma, w lutym 2021 roku, uzyskała kolejny certyfikat jakości ISO – tym razem przeciwko COVID-19. Dziś, gdy trzecia fala wirusa przybiera na sile, Miasto zabezpiecza pozostałe obiekty. Będą to wszystkie, miejskie obiekty oświatowe – żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe, ale także Ostrowskie Centrum Kultury, Arena Ostrów oraz Centrum Przesiadkowe. Dodatkowo, w ramach współpracy, firma zdecydowała się zabezpieczyć – Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów.

– Pamiętajmy o tym, że dziennie przenosimy na naszych dłoniach aż 5 milionów różnych drobnoustrojów, które mimowolnie pozostawiamy na elementach które dotykamy, jak: klamki, poręcze, blaty. Dzięki oklejeniu takich elementów tą inteligentną folią minimalizujemy proces rozprzestrzeniania się drobnoustrojów – mówi Tobiasz Górecki, prezes firmy Professional.

Zabezpieczanie powierzchni w miejskich obiektach ruszyło dziś i potrwa do połowy maja 2021 roku.

– Choć walczymy z trudnym przeciwnikiem, nie poddajemy się. Będziemy walczyć o zdrowie nas wszystkich. W tym starciu nic nie daje nam 100% ochrony, ale zabezpieczenie miejskiej przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne. To nowatorskie rozwiązanie zapewni ją nam nawet na 5 lat. Chcemy by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie – dodaje prezydent Beata Klimek.

 

 

ostrów folia pure zone
ostrów folia pure zone