Ochrona przeciwbakteryjna

Czym jest folia antybakteryjna?

folia antybakteryjna

Firma NanoProtect posiada w swojej ofercie innowacyjną antybakteryjną folię ochronną, która hamuje rozwój drobnoustrojów w 99,9 % i zapobiega dalszemu ich rozmnażaniu. Dzięki antybakteryjnym właściwościom powłoki opartej na nanotechnologii, folia idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie szczególnie ważne jest zachowanie czystości zgodnej z procedurami sanitarnymi np. w salonach kosmetycznych, gabinetach lekarskich, przychodniach, a także w placówkach przedszkolnych, żłobkach, szkole. Warto też stosować ją w pokojach dziecięcych i laminować często używane przez dziecko powierzchnie.

Skuteczność folii antybakteryjnej jest obliczona na 3 lata i potwierdzona oficjalnymi certyfikatami: ISO 22196:2011. 

Folię antybakteryjną oferujemy z montażem na terenie całego Dolnego Śląska.  W przypadku większego zlecenia jesteśmy otwarci na montaż we wszystkich regionach Polski.

Co stanowi największą zaletę produktu?

Folia antybakteryjna rekomendowana jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnego środowiska. Zastosowanie folii obejmuje powierzchnie takie jak stoliki, biurka, lady, klamki, sedesy, ekrany dotykowe i inne. Antybakteryjna powłoka folii oparta jest na nanotechnologii, dzięki której eliminuje drobnoustroje w 99,9% i zapobiega dalszemu rozwojowi bakterii. Jest to najlepsza ochrona przed rozprzestrzenianiem się bakterii, takich jak m.in. Escherichia coli, Staphylococcus aureus oraz MRSA!

Czy produkt został poddany badaniom?

Antybakteryjne właściwości przetestowano na materiale nieprzetworzonym. Doradzamy wykonanie osobnych testów antybakteryjnej skuteczności materiału pod kątem procesów jakim ma być poddany.

Bezpieczeństwo - mniej osób zaangażowanych w przedsięwzięcie zmniejsza ryzyko związane z COVID-19

biurko

Zalety folii antybakteryjnej:

– działa jako skuteczna bariera dla mikrobów i bakterii;

– zapobiega zanieczyszczeniu przez kontakt z powierzchnią;

– chroni powierzchnie przed drobnoustrojami eliminując je w 99,9% i uniemożliwiając ich dalszy rozwój;

– może być stosowana na wszystkich rodzajach powierzchni i przedmiotach;

– cienka, przezroczysta, ale wyjątkowo wytrzymała i błyszcząca powłoka laminująca nadaje powierzchniom efekt trwałej czystości;

– łatwa w aplikacji i usunięciu bez ryzyka uszkodzenia powierzchni,

– nie kurczy się i nie zwija; może być odklejana i stosowana w innym miejscu.

Zastosowanie folii antybakteryjnej:

Folia może być stosowana wszędzie tam, gdzie sterylność jest kluczowa:  zarówno do prywatnych celów jak i przemysłowych, sektora publicznego, medycznego i wielu innych. Jej aplikacja obejmuje:

– płaskie powierzchnie takie jak stoliki, biurka, lady, stanowiska pracy, ekrany komputerów, telefonów, kas fiskalnych i wiele innych;

– powierzchnie często dotykane i narażone na szczególny kontakt z bakteriami, takie jak klamki, uchwyty, włączniki, klawiatura, lady i terminale płatnicze, armatura sanitarna, sedesy i inne;

Ekologiczne walory folii antybakteryjnej:

Folia antybakteryjna posiada zgodność z unijnym rozporządzeniem REACH, dotyczącym stosowania chemikaliów i w 100% nadaje się do recyklingu.  Jej druk jest obliczony na  zminimalizowany zużycie atramentu.