Nowa Chata przy ul. Kruszwickiej we Wrocławiu instaluje folię przeciwdrobnoustrojową do ochrony często dotykanych powierzchni

Pandemia wirusa SARS-Cov-2 była sygnałem ostrzegawczym, który sprawił, że ludzie stali się bardziej wyczuleni na kwestie sanitarne. Utrzymanie sterylnego środowiska naszych domów oraz miejsc pracy, nie jest od tej pory luksusem, lecz koniecznością.

Każdy pracodawca chce mieć pewność, że robi wszystko, co w jego mocy, żeby jego zakład pracy był tak higieniczny, jak to tylko możliwe, ponieważ od bezpieczeństwa i zdrowia jego pracowników i kontrahentów zależy utrzymanie ciągłości pracy.

Również dla właścicieli sklepów w obecnej sytuacji, najważniejszą kwestią jest ochrona zdrowia personelu i klientów. Niestety, przy dziesiątkach czy setkach klientów odwiedzających sklep każdego dnia, ochrony nie zapewnią nawet najbardziej rygorystyczne protokoły dezynfekcji. Szkodliwe bakterie z łatwością mogą przetrwać na sklepowych powierzchniach i stanowić poważne zagrożenie dla osób wrażliwych na infekcje i o obniżonej odporności. I choć Ministerstwo Zdrowia i właściciele sklepów zachęcają kupujących do dezynfekowania rąk przed zakupami i po nich, nie można mieć gwarancji, że zasady te zostaną wcielone w życie, a standardy higieny utrzymane.

W okresie wysokiego ryzyka zachorowań na przeziębienia, grypę i inne choroby zakaźne, to jest w miesiącach jesienno-zimowych, osadzające się na niezabezpieczonych powierzchniach drobnoustroje, mogą krzyżować się ze sobą powodując infekcje, których wyleczenie należy do dużych wyzwań dla opieki medycznej. Źródło tych uciążliwych zakażeń leży w przeniesieniu niebezpiecznych patogenów (zwykle bakterii, wirusów, czasem grzybów) z powierzchni, z którymi wcześniejszy kontakt miała osoba zarażona.

Dlatego też coraz więcej miejsc użyteczności publicznej, w tym marketów, decyduje się wprowadzić nowoczesne środki ochrony przeciwbakteryjnej i antywirusowej.

Popularny wrocławski market NOWA CHATA przy ul. Kruszwickiej, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się drobnoustrojów będących przyczyną uciążliwych infekcji, zlecił firmie NanoProtect aplikację innowacyjnego zabezpieczenia, jakim jest folia przeciwdrobnoustrojowa.

Wykorzystany przez nas laminat, został przetestowany pod kątem neutralizacji bakterii, takich jak E-coli, salmonella, listeria, gronkowiec i MRSA. Badania pokazały, że kiedy bakterie wchodzą w kontakt z folią antybakteryjna, aktywny środek przeciwdrobnoustrojowy zapobiega ich wzrostowi, wytwarzaniu przez nie energii czy replikacji, ostatecznie eliminując je w 99,9% i uniemożliwiając ich dalsze namnażanie.

Co ważne, kontrolowane uwalnianie składnika aktywnego zapewnia skuteczną ochronę przeciwdrobnoustrojową przez cały okres użytkowania laminatu. Właściciele sklepów, a także klienci, mogą mieć więc gwarancję, że jest on idealną ochroną często dotykanych powierzchni, takich jak lady chłodnicze, terminale płatnicze, uchwyty drzwi oraz sprzętu używanego przez wiele osób, takiego jak wózki czy koszyki.

Wszystkie zabezpieczone przez NanoProtect powierzchnie zostały oznaczone specjalną naklejką, stanowiącą wizualne przypomnienie o tym, że właściciele obiektu dokładają wszelkich starań, aby zakupy w ich sklepie były bezpieczne.

oprac. NanoProtect