KORONAWIRUS W SZKOŁACH – CO OPRÓCZ NOSZENIA MASECZEK I DEZYNFEKOWANIA RĄK?

Przed nami prognozowany na październik wzrost zachorowań na COVID-19. Apogeum drugiej fali pandemii ma przypaść na grudzień tego roku. Nic dziwnego więc, że rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją, w jakiej znalazły się ich pociechy, a co za tym idzie – całe rodziny.

Nikt do końca nie wie, jakie skutki niesie dla zdrowia przechorowanie wirusa COVID-19. Jedno jest pewne – wydolność organizmu już nigdy nie jest taka sama, a osoby z chorobami współistniejącymi umierają lub żyją krócej. To szczególnie ważne dla rodziców uczniów, w których najbliższym otoczeniu znajdują sie osoby starsze lub schorowane.

Już teraz docierają do nas informacje o kolejnych, zamykanych ze względu na pojawienie się ognisk koronawirusa, szkołach czy placówkach przedszkolnych. Wspólne powierzchnie dotykowe, takie jak uchwyty i klamki drzwi, włączniki światła, toalety mogą przenosić chorobotwórcze zarazki, dlatego Ministerstwo Zdrowia zaleca częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz stosowanie środków odkażających jako sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej. Światowa Organizacja Zdrowia przypomina, że aby uniknąć zakażenia się wirusem takim jak COVID-19, grypa, czy przeziębienie, należy nosić maseczkę i unikać dotykania twarzy. Tymczasem badania pokazują, że człowiek, dotyka twarzy przeciętnie 24 razy na godzinę. Może więc nie być to najłatwiejszy sposób dla dzieci na uniknięcie zakażenia i dalszego rozprzestrzeniania się infekcji.

Chociaż zalecenia WHO i Ministerstwa Zdrowia z pewnością są pomocne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób, to są one jednak ograniczone, a dzieci w dalszym ciągu pozostają narażone na drobnoustroje czyhające na nie na często dotykanych powierzchniach. 

JAKIE KROKI MOZE PODJAC SZKOLA, ZEBY ZWIEKSZYC BEZPIECZENSTWO PRACOWNIKÓW ORAZ UCZNIOW?

Alternatywnym sposobem ochrony dzieci przez zakażeniem jest zabezpieczenie powierzchni folia antybakteryjna i antywirusową. CERTYFIKOWANY LAMINAT ANTYBAKTERYJNY  likwiduje osadzające się na zabezpieczonej powierzchni groźne dla zdrowia i życia dzieci oraz ich bliskich bakterie i wirusy, takie jak E-coli, gronkowce, salmonella, czy szczepy koronawirusa i uniemożliwia ich dalsze namnażanie się. Dlatego produkt ten idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie szczególnie ważna jest sterylność – służąc jako ZABEZPIECZENIE POWIERZCHNI TAKICH JAK STOLIKI, BIURKA, EKRANY DOTYKOWE, WŁĄCZNIKI, UCHWYTY I KLAMKI, KRANY czy SEDESY. Co ważne, może stanowić samodzielna ochrona, jak i uzupełnienie rutynowego czyszczenia i dezynfekcji powierzchni często dotykanych przez dzieci. Oprócz potwierdzonej badaniami skuteczności w zwalczaniu drobnoustrojów, laminat posiada walory estetyczne, gwarantujące wizualny efekt czystości, a jego powleczenie jest trwałe (3 lata), a jednocześnie łatwe w usunięciu.

 

oprac. NanoProtect