Jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów sklepów w czasie pandemii?

Dla wielu z nas zakupy spożywcze to czas, w którym w czasie pandemii zetkniemy się z największą liczbą osób. Im więcej napotkamy ludzi, tym większe ryzyko przeniesienia wirusa i zachorowania na COVID-19.

Wbrew powszechnemu mniemaniu o tym, że SARS-COV-2 przenosi się drogą kropelkową, to najczęściej jednak jest on transmitowany do ust, nosa lub oczu za pomocą dłoni, która dotykała wcześniej skażonej powierzchni. Zasada dystansu społecznego może więc być w tym przypadku mało pomocna.

Badania nad koronawirusami, w tym SARS i MERS pokazują, że mogą one przetrwać na różnych powierzchniach od jednego do dziewięciu dni. W niskich temperaturach żyć nawet blisko miesiąc! Najbardziej narażone na skażenie powierzchnie to te, które są często dotykane przez wiele osób. W sklepie będą to więc obszary takie jak wózki i uchwyty koszy, terminale płatnicze, uchwyty i powierzchnie lad chłodniczych, ekrany dotykowe i inne. Sama ostrożność i dezynfekcja rąk nie wystarczą.

JAK ZAPEWNIC BEZPIECZENSTWO KLIENTOM SKLEPOW PODCZAS ROBIENIA ZAKUPOW?

Coraz więcej sklepów decyduje się na zabezpieczenie często dotykanych powierzchni folia antybakteryjna i antywirusową. Certyfikowany laminat antybakteryjny likwiduje osadzające się na zabezpieczonej powierzchni groźne dla zdrowia i życia wirusy w tym szczepy koronawirusa oraz bakterie, takie jak E-coli, gronkowce, salmonella i uniemożliwia ich dalsze namnażanie się.

PRODUKT MOZE SLUZYC JAKO ZABEZPIECZENIE POWIERZCHNI TAKICH JAK: UCHWYTY KOSZYKOW, RACZKI WOZKOW, KLAMKI DRZWI, POWIERZCHNIE I UCHWYTY LAD CHLODNICZYCH, TERMINALE PLATNICZE, PRZEKLADKI KASOWE, EKRANY KAS I INNE.

Co istotne, laminat może stanowić samodzielną ochronę, jak i uzupełnienie rutynowego czyszczenia i dezynfekcji powierzchni często dotykanych przez klientów i pracowników sklepu.

Oprócz potwierdzonej badaniami skuteczności w zwalczaniu drobnoustrojów, laminat posiada walory estetyczne, gwarantujące wizualny efekt czystości, a jego powleczenie jest trwałe (3 lata), a jednocześnie łatwe w usunięciu.

 

oprac. NanoProtect