Pytania i odpowiedzi

 • Czy folia PURE ZONE faktycznie działa?

  Drobnoustroje, by móc się mnożyć, potrzebują wilgoci. Folia PURE ZONE jest wodoodporna i tworzy barierę zabezpieczającą przed wilgocią. W trakcie czyszczenia, a także w środowisku wilgotnym, jony srebra uwalniane są z górnej warstwy folii, wchodzą w kontakt z drobnoustrojami, blokują ich metabolizm zakłócając mechanizm mnożenia się, co ostatecznie prowadzi do ich likwidacji. Dzięki badaniom laboratoryjnym mamy pewność, że produkt zapewnia blisko stu procentową neutralizację drobnoustrojów takich jak Escherichia coli, Salmonella enterica, Listeria monocytogenes, Staphylococcus aureus, Staphylococcus aureus odpornych na metycylinę (MRSA), Pseudomonas aeruginosa. Bakterie te są odpowiedzialne za zapalenie żołądka i jelit, gorączkę, listeriozę, osłabioną obronę immunologiczną, infekcje dróg moczowych oraz infekcje skóry.

 • Czy folia PURE ZONE została przetestowana i jakie posiada atesty?

  Przy odważnych deklaracjach składanych przez producenta folii PURE ZONE – firmę Hexis, produkty obowiązkowo musiały przejść proces rygorystycznych i obszernych badań oraz testów laboratoryjnych, żeby móc dać gwarancję spełniania najwyższych norm. Przeciwdrobnoustrojowe właściwości folii PURE ZONE w walce w drobnoustrojami zostały potwierdzone i certyfikowane przez uznany, francuski Instytut Pasteura. Jej wysoką skuteczność w zwalczaniu drobnoustrojów potwierdza oficjalny certyfikat zgodności produktu z normą ISO 22196:2011, która ocenia aktywność przeciwbakteryjną nieporowatych powierzchni tworzyw sztucznych (folii) wobec szczepów mikrobów w ciągu 24 h działania lub w zadanym czasie w zależności od aplikacji produktu. Dodatkowo produkty przeciwdrobnoustrojowe PURE ZONE w lipcu 2020 roku uzyskały certyfikat ISO 21702, który potwierdza ich skuteczność w zwalczaniu koronawirusów.

 • Jak długo chronione są powierzchnie?

  Właściwości folii PURE ZONE pozostają niezmienione przez okres 5-6 lat.

 • Czy folia PURE ZONE jest bezpieczna dla skóry człowieka?

  Choć produkt wykazuje bardzo silne działanie bakterio i wirusobójcze poprzez uszkadzanie struktur białkowych tych mikroorganizmów, to dla ludzi jest całkowicie bezpieczny ze względu na inną budowę naszych tkanek. Srebro jonowe szybko powraca do formy nieaktywnej, co pozwala uniknąć jego kumulacji w organizmie człowieka przy nawet częstych kontaktach.

 • Skąd nasi klienci wiedzą, że dbamy o ich bezpieczeństwo?

  Ponieważ folia PURE ZONE jest przezroczystym filmem, nasza firma stosuje unikalny system etykietowania obszarów chronionych. Naklejki są łatwe do zidentyfikowania po wejściu do lokalu chronionego. Ich rozmieszczenie i rozmiar są omawiane z zamawiającym usługę przed instalacją folii. Zazwyczaj przy wejściu do lokalu umieszczane jest duże logo z mniejszymi bardziej subtelnymi wersjami w chronionych obszarach. Małe etykiety znajdują się pod folią obszarów zabezpieczonych. Dzięki specjalnemu oznakowaniu klient odczuwa dodatkowy komfort, wynikający ze świadomości,  że dany obiekt stosuje protokoły najwyższej higieny.

 • Czy dostarczacie informacje dla klientów o zabezpieczonych powierzchniach ?

  Na życzenie klienta dostarczamy ulotki zawierające informacje na temat specjalistycznej folii PURE ZONE i korzyści wynikających z jej stosowania.

 • Czy po aplikacji folii nadal będę musiał czyścić powierzchnię i czy środki czyszczące mają wpływ na jej trwałość?

  Po aplikacji folii nadal należy wykonywać wszystkie normalne procedury higieniczne. Folia jest odporna na większość środków chemicznych, alkohol i rozcieńczone kwasy.

 • Masz pytania ? Zadzwoń lub napisz...